MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

„W Anglii pracują tylko frajerzy”

https://sephton.wordpress.com

Dodano: 05.02.2016

Matthew Sephton, radny z okręgu Trafford w Greater Manchester, wywołał falę oburzenia swoją publikacją na Twitterze. Urzędnik zamieścił zdjęcie antyimigracyjnej ulotki, w której pojawia się prowokacyjna odezwa do obcokrajowców, „zachęcająca” ich do przyjeżdżania do UK – państwa, w którym rzekomo wszystko jest za darmo, a pracę podejmują tylko „frajerzy”.

Sephton, znany z „antybenefitowych” poglądów radny i szef grupy Konserwatystów z Greater Manchester, podzielił się na swoim twitterowym profilu zdjęciem ulotki wyszydzającej brytyjski system socjalny – a przy okazji jego beneficjentów. Urzędnik opatrzył „fotkę” następującym komentarzem: „Cieszę się, że konserwatywny rząd Camerona ogranicza świadczenia społeczne, ale wciąż jest wiele do zrobienia na tym polu...”

Sama uwaga brzmi może i niewinnie, ale w połączeniu z prowokacyjną treścią załączonej ulotki wywołała skandal. „Odezwa do imigrantów” zawiera następujące passusy:

- „Jesteś zmęczony pracowaniem przez czterdzieści lub więcej godzin tygodniowo, tylko po to, by wyżywić swoją rodzinę? Chciałbyś odpoczywać cały dzień i wciąż czerpać korzyści, jakie oferuje etatowa praca? Jeśli odpowiedziałeś 'tak' na jedno z tych pytań, powinieneś pomyśleć o przybyciu do Anglii, Kraju Zasiłków”.

- „Jeśli spełniasz kryteria (a tylko osoby pracujące ich nie spełniają), możesz otrzymać następujące korzyści: darmowe zakwaterowanie, zwolnienie z płatności rachunków, darmową żywność, darmową opiekę zdrowotną, darmowy transport, darmowe doradztwo prawne”.

- „Jeśli chcesz czerpać z powyższych korzyści bez podejmowania pracy, skontaktuj się Agencją Zasiłkową Anglia”.

Urocze, prawda?

Po publikacji posta na Sephtona wylały się kubły pomyj. Użytkownicy Twittera ocenili jego wpis jako „podły”, zwracali też uwagę na to, że radny nie doświadczył nigdy biedy ani realiów  życia na benefitach, które nie są tak świetlane, jak mogłoby się wydawać.

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

  • ~Roberto: Ktoś w końcu napisal i powiedzial glosno to co widać na ulicach brytyjskich miast. Sporo mlodych ludzi zyje z benefitow bo Panstwo zapewnia wszystko z jedzeniem wlacznie.

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!