MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Uwaga na nowy groźny narkotyk! Po jego zażyciu nastolatek próbował… zjeść chodnik

Getty

Dodano: 22.01.2016

Na rynek trafił nowy narkotyk: 2CB. To substytut popularnego ecstasy, środka popularnego wśród młodych „imprezowiczów”. Nowa substancja jest jednak znacznie groźniejsza. Jeden z nastolatków po jego spożyciu „zachowywał się jak opętany”, „wydawał nieludzkie dźwięki” i „próbował zjeść chodnik”.

Tak opisuje sytuację świadek, który widział, jak młodego człowieka zabierało pogotowie. Najpierw jednak na miejscu zdarzenia pojawiła się policja, która przyjechała na wezwanie w związku z imprezą w okolicach Greenmount, dzielnicy Cork w Irlandii.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze znaleźli nastolatka leżącego przed domem w kałuży krwi. Wewnątrz budynku znajdowało się pięciu innych młodych mężczyzn. Dwóch było nieprzytomnych, trzech czuło się źle po spożyciu narkotyku. Wszyscy zostali trafili do szpitala.

Jeden z sąsiadów, który obserwował sytuację sytuacji, dał dosyć dramatyczny opis zdarzenia. - Wyjrzałem przez okno i zobaczyłem, jak trzech  policjantów biegnie za młodym mężczyzną. W końcu przygwoździli go do ziemi. Człowiek zaczął wydawać nieludzkie dźwięki. Nigdy nie słyszałem takich odgłosów, wydobywających się z ludzkiego ciała – relacjonuje świadek. Dodaje, że najbardziej wystraszył się, gdy zobaczył, że mężczyzna próbuje „zjeść chodnik”.

To pierwszy stwierdzony przypadek obecności 2CB na irlandzkim rynku. Hospitalizowani mężczyźni zakupili go przez sklep internetowy.

Z sześciu nastolatków, którzy trafili do szpitala dwóch zwolniono tego samego dnia, a jeden znajduje się w stanie krytycznym.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!