MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Ceny diesla spadły poniżej 1 funta

Getty

Dodano: 04.01.2016

W niedzielę ceny diesla w sieci Morrisons spadły poniżej funta za litr. Dzisiaj obniżkę wprowadzili kolejni dystrybutorzy: Asda i Tesco. Za ropę w obu sieciach zapłacimy 99,7 p. Niewiele więcej, bo 99,9 p. diesel kosztuje w marketach Sainsbury's.

Obniżki wprowadzone po nowym roku przez supermarkety doprowadziły do pierwszego od sześciu lat spadku cen diesla poniżej funta. – Cieszymy się, że możemy sprawić radość naszym klientom na początku nowego roku. Decyzja, jaką podjęliśmy, pokazuje, że Asda jest jedną z głównych sił napędowych redukcji cen paliwa na Wyspach – mówi Andy Peake, starszy dyrektor ds. paliw w sieci Asda.

Fundacja RAC (Royal Automobile Club), zajmująca się m.in. monitorowaniem cen paliw na brytyjskim rynku, zareagowała na obniżki z entuzjazmem, ale zwróciła również uwagę na fakt, że nastąpiły one z dużym opóźnieniem w stosunku do obniżek cen benzyny oraz, że są one dosyć skromne.

– Mamy wątpliwość, dlaczego nowa oferta nie została wprowadzona jeszcze w zeszłym roku i na szerszą skalę. Takie pytanie nasuwa się w związku z faktem, że ceny benzyny zostały obniżone na początku grudnia, a ceny diesla aż do teraz pozostawały wyższe o 3 lub 4 p – mówi Steve Gooding, dyrektor RAC Foundation.

Spośród sieci, które zdecydowały się na obniżkę cen diesla, najdalej „posunęły się” Asda i Tesco. Niższa stawka została wprowadzona we wszystkich należących do tych marek punktach dystrybucji paliwa na terenie Wielkiej Brytanii (w przypadku Asda: 279, w przypadku Tesco: 500 stacji).

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!