MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

70 tys. muzułmańskich duchownych podpisało fatwę potępiającą ISIS

Pielgrzymka do Ajmer. Fot. Getty Images.

Dodano: 11.12.2015

Blisko 70 tys. muzułmańskich duchownych podpisało fatwę, skierowaną przeciwko ISIS. Stwierdzają w niej, że Daesz oraz inne sięgające po terror organizacje, nie są „islamskie” - donosi „The Independent”.

Fatwę podpisywano w czasie festiwalu Urs, który odbywa się w okolicach miasta Ajmer w indyjskim stanie Rahajstan. Festiwal przyciąga miliony ludzi odwołujących się do sufizmu – mistycznego nurtu islamu. Pod fatwą podpisali się nie tylko duchowni. Zrobiło to także 1,5 mln pielgrzymów, przybyłych na to wielkie święto.

W związku z fatwą pojawiły się też apele do zachodnich mediów, by te przestały określać organizacje takie jak ISIS mianem islamskich. Podkreślano, że pobudką dla islamskiej społeczności, były zamachy w Paryżu. To kazało jej – podkreślali sygnatariusze – szukać metod odcięcia się od radykałów. - W Koranie jest zapisane, że ten kto zabija jednego niewinnego człowieka, zabija całą ludzkość – podkreślał The head of the shrine at Ajmer, Mohammed Ehsan Raza Khan, który kieruje świątynią w Ajmer.

Jednocześnie muzułmańscy duchowni wyrazili sprzeciw wobec nalotów państwa NATO na Syrię. Mówią bowiem, że obok terrorystów giną w nich niewinne kobiety i dzieci.  Twierdzą, ża Zachód powinien skupić się na zatrzymaniu terrorystów, ale nie kosztem życia niewinnych ludzi.

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

  • ~zaciekawiony: W Koranie jest zapisane, że ten kto zabija jednego niewinnego człowieka, zabija całą ludzkość--- tylko czy niewierni są niewinni dla nich??? to jest pytanie....
  • ~maryska: "W Koranie jest zapisane, że ten kto zabija jednego niewinnego człowieka, zabija całą ludzkość"-na pewno mowa o tym samym koranie? musze spytac jaki koran on czyta bo chyba cos tu jest nie tak....

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!