MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Przerażające kulisy tragedii w Stoke-on-Trent. Marta zabiła córki i siebie, bo pomyliła cystę z nowotworem

Marta Gawlikowska, jej córki Maja i Olga

Dodano: 10.12.2015

Marta Gawlikowska, która zabiła dwójkę dzieci, a następnie popełniła samobójstwo, zrobiła to, ponieważ była przekonana, że jej córka ma raka. Sekcja zwłok wykazała jednak, że narośl przy szczęce 5-letniej Mai to cysta, a nie nowotwór.

Koroner, który dzisiaj był przesłuchiwany w tej sprawie, powiedział, że to "najgorszy przypadek, pod względem emocjonalnym" z którym musiał się zmierzyć.

"To były morderstwa i samobójstwo popełnione z miłości. Z perwersyjnego rodzaju miłości. Rozumiem, że Marta mogła sama być przekonana, że jej córka ma raka. Całkowicie się myliła, ale w to wierzyła. Nie chciała, żeby jej córka umierała na nowotwór, więc odebrała jej życie" - mówił na przesłuchaniu Ian Smith, który przeprowadził sekcję zwłok.

Wersja ta została potwierdzona również przez męża 27-letniej Marty. Przyznał on, że żona była święcie przekonana, że Maja ma raka. Mówiła o tym, że zabije siebie i dzieci. Bała się, że władze odbiorą jej dzieci.

"Chciała skoczyć z mostu. Starałem się okazać jej wsparcie. Sądziłem, że ma depresję, dlatego zabrałem ją do lekarza" mówił 28-letni Marcin Gawlikowski, kończąć swoje zeznania poruszającym apelem:

"Marta była cudowną żoną i kochającą matką, która uwielbiała Maję i Olgę. Moja żona była szczególną osobą, która rozświetlała moje życie".

Sąsiedzi i znajomi Gawlikowskich nie potrafią zrozumieć jak doszło do tragedii. Wszyscy wspominają rodzinę jako kochającą i wspierającą się. Byli również zachwyceni 5-letnią Mają i niespełna 2-letnią Olgą.

Do tragedii doszło w październiku zeszłego roku. Gdy mąż wrócił po pracy do domu zobaczył, że nikt z jego najbliższej rodziny nie przeżył. To on był pierwszym zatrzymanym przez policję w sprawie, jednak szybko zwolniono go z zarzutów.

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

  • ~Aga UK: Moze byla i kochajaca zona i matka ale rowniez byla tepa pusta dziewczyna...jak mogla nie zabrac dziecka do lekarza ...ok kazdy z nas zyjacy w UK wie ze ang.sluzba zdrowia jest totalnie beznadziejna i na niczym sie nie znaja oprocz a PARACETAMOLU..no aaleee sa prywatni POLSCY specjalisci na wyspach ...wiec ...dalej juz bez komentarza!!!!!

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!