MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Rodzina nożownika z metra ostrzegała policję trzy tygodnie przed atakiem

Wejście do stacji na której doszło do ataku, fot. EPA

Dodano: 08.12.2015

29-letni Muhaydin Mire już wcześniej zdradzał oznaki problemów psychicznych. Jego rodzina była przestraszona zmiennością humorów i historiami o tym, że prześladują go demony. Policja stwierdziła jednak, że mężczyzna nie stanowi zagrożenia dla otoczenia.

Mire w 2007 roku przebywał przez trzy miesiące w szpitalu. Lekarze zdiagnozowali u niego silną paranoję. Przez ostatnie miesiące jego psychika ponownie zaczęła się rozsypywać, według rodziny z powodu nadużywania marihuany. Brat nożownika, Mohamed Mire opowiadał Channel 4 News, że zaczął coraz częściej wypowiadać zdania, które kompletnie nie miały sensu i opowiadać o tym, że widzi wszędzie demony. Po tym jak policja nie zdecydowała się na interwencję postanowili wysłać Muhaydina do Somalii, gdzie mieszka jego matka.

"Zarezerwowałem bilety na niedzielę. Wszystko było z nim w porządku i sprawiał wrażenie, jakby chciał jechać" opowiada brat nożownika.

Do ataku na stacji Leytonstone doszło w sobotę wieczorem. Mire ranił nożem trzy osoby, wykrzykując "To za Syrię!". W jego telefonie komórkowym znaleziono później propagandowe zdjęcia Państwa Islamskiego i artykuły na temat działań policji w obawie przed atakiem terrorystycznym w Londynie.

Mężczyznie już zostały postawione zarzuty "usiłowania zabójstwa", a policja określiła zdarzenie jako "incydent terrorystyczny".

Zobacz wywiad z Mohamedem Mire dla Channel 4 News:

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!