MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Zalajkowała dowcip na temat burki. Wylali ją z pracy

Getty

Dodano: 08.12.2015

54-letnia Nita O'Dell została zwolniona z pracy po tym, ja podzieliła się na Facebooku zdjęciem naigrywającym się z muzułmańskiej burki. Mieszkańcy Birmingham są oburzeni zdarzeniem i domagają się przywrócenia kobiety na stanowisko.

Nita O'Dell miała niedawno świętować 21-lecie pracy w Billesley Primary School w Birmingham. Nie  wyszło. Została zwolniona. Kobieta pracowała w szkolnej stołówce od ponad dwóch dekad, ale wystarczył jeden nieostrożny krok, by straciła tę posadę. Otóż O'Dell zashare'owała na swoim prywatnym koncie na Facebooku mem wykpiwający muzułmański obowiązek noszenia burki przez kobiety. Przerobione cyfrowo zdjęcie przedstawia psa „ubranego” w burkę i podpisane jest następująco: „Pies przewodnik dla muzułmanki. Wabi się Barka”. Szokujące?

Zdaniem dyrekcji szkoły najwyraźniej tak. Władze placówki tłumaczą swoją decyzję o zwolnieniu O'Dell tym, że wcześniej ostrzegały ją o konieczności zachowania politycznej poprawności na kanałach społecznościowych. Poglądu szkoły nie podziela społeczność Birmingham. W sondażu przeprowadzonym przez serwis „Birmingham Mail” 77 proc. czytelników witryny stwierdziło, że kobieta nie powinna była zostać zwolniona.

- Nie jestem rasistką. Szkoła jest bardzo multikulturowa. Gdybym była rasistką, nie sądzicie, że już dawno zrezygnowałabym z tej pracy – broni się O'Dell. - Podzieliłam się zdjęciem tylko dlatego, że uznałam je za zabawne. Wiele innych osób również je zalajkowało. Jest mi smutno i czuję się zastraszona z  powodu całego zajścia – wyznaje.

Czytelnicy „Birmingham Mail” zdecydowanie stanęli w obronie O'Dell i krytykują motywy przyświecające władzom szkoły. „Mam już dość politycznej poprawności. To niby ma być państwo, w którym panuje wolność słowa” – stwierdził jeden z nich na forum serwisu. Inny dodaje: „Zakażmy poczucia humoru. Wtedy nikt nie będzie się obawiał o to, że kogokolwiek urazi”.

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

  • ~J: Nie można mieć własnego zdania i wyrazić swojej opinii na żaden temat, bo albo grozi to zwolnieniem z pracy, albo jeszcze gorzej - nożem w plecy... Podpadniesz Muzułmaninom - oni się "odwdzięczą". SZOK!!!

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!