MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

Durnie, nie włamywacze: ukradli czekoladki, nie zauważyli pieniędzy

Dodano: 07.12.2015

Do osobliwego włamania doszło w miejscowości Borrowash, w hrabstwie Derbyshire. Przestępcy wkradli się przez okno do bengalskiego takeawaya i wynieśli zgrzewkę czekoladek After Eight o wartości 60 funtów. Nie zauważyli jednak 150 funtów leżących w kasie.

Cóż, być może powodował nimi po prostu głód – lub jego specyficzna odmiana, zwana gastrofazą. Natomiast fakt, że za cel włamania obrali takeaway, specjalnie nie dziwi. Restauracje z jedzeniem na wynos od dawna są przedmiotem zainteresowania rabusiów poszukujących łatwego łupu. No, może nie zawsze łatwego, bo czasem tego typu przypadki źle się kończą dla przestępców.

Tak było m.in. w przypadku 53-letniego Marka Leadbeattera, który w październiku br. przeprowadził nieudany napad na foodtruck z chińską żywnością. Rabuś otrzymał część utargu, ale zaczął „szarpać się” o większą kwotę. „Pech” chciał, że podczas szamotaniny jedna ze sprzedawczyń przypadkowo oblała go rozgrzanym olejem z woka. Leadbeatter nie wytrzymał szoku termicznego i stracił przytomność. Otrząsnął się dopiero za kratkami, gdzie spędzi najbliższe cztery lata.

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!