MAXIMUS

Polskie Radio Londyn

On Air: Teraz gramy:

Cooltura - Polish Weekly Magazine

All Blacks obronili Puchar!

Fot. Getty Images.

Dodano: 31.10.2015

Reprezentacja Nowej Zelandii pokonała Australię 34:17 (16:3) w rozegranym w Londynie finale Pucharu Świata w rugby. W piątek w meczu o brązowy medal RPA była lepsza od Argentyny (24:13).

Nowa Zelandia jest pierwszą w historii drużyną, która wywalczyła tytuł po raz trzeci. Wcześniej triumfowała w pierwszej edycji imprezy w 1987 roku oraz przed czterema laty. Do tej pory żadnej ekipie nie udało się obronić tytułu.

Wczoraj Reprezentacja Republiki Południowej Afryki pokonała Argentynę 24:13 (16:0) w rozegranym w Londynie meczu o trzecie miejsce Pucharu Świata w rugby.

Drużyna z Afryki wywalczyła swój czwarty medal. Dwukrotnie triumfowała - w 1995 i 2007 roku, a w 1999 sięgnęła po brąz. Argentyńczycy na podium stali tylko raz - w 2007 roku na jego najniższym stopniu.

Puchar Świata to najważniejszy międzynarodowy turniej w rugby, rozgrywany co cztery lata. Do walki o to trofeum najlepsze drużyny przystąpiły po raz ósmy. Impreza, która ma zaledwie 28-letnią historię, już teraz jest trzecią - po piłkarskich mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich - jeśli chodzi o liczbę widzów przed telewizorami. (PAP)

Dodaj komentarz

Wybrane oferty

Jak słuchać radia PRL?

Radio
Przełącz się na cyfrowy system DAB. Po uruchomieniu radia poszukaj nas pod nazwą Polish Radio London, bądź na kanale 11B.

W domu
Jeśli masz platformę N podłączoną do internetu to też możesz słuchać radia PRL. Szukaj nas w stacjach regionalnych.

Internet
Ciesz się najlepszą muzyką na Wyspach Brytyjskich. Kliknij przycisk LISTEN LIVE i słuchaj radia w kilku jakościach.

W telefonie
Ściągnij darmową appkę na twojego smartphon’a i słuchaj nas gdziekolwiek jesteś. Appkę możesz ściągnąć tutaj:

App Store Google Play Windows Store

Napisz do nas!